Podsumowanie kwartalne 1q 2024

 Hossa trwa, a wraz z nią puchnie portfel. Jak wskazują wyniki, jednak coraz wolniej. Procentują głównie Cyber_Folks i XTB. Lagują Answear.com i Ten Square Games.

Wyniki IKE:

Wyniki IKZE:


Spółki, które posiadam


AMBRA - prawdopodobnie zostanie uderzona przez podniesienie VAT, ale i tak trzymam tę pozycję. Ciągle nie uległa przewartościowaniu.

ANSWEAR.COM - okazało się, że nie rozwijają się w zakładanym tempie. Pozycję mimo wszystko przetrzymam, bo zakładam, że e-commerce będzie ulegał ożywieniu po zachłyśnięciu się sklepami stacjonarnymi po covidzie.

CYBER_FOLKS - spełnia oczekiwania, trzymam dalej w nadziei na większe wzrosty. Obecnie nie widzę lepszych typów w które mógłbym przełożyć pieniądze.

ENTER AIR - tak jak zakładałem, urośli do 70, ale jednak czekam dalej co najmniej do dywidendy. Boom na wycieczki trwa i nie trzeba się ich gwałtownie pozbywać.

KĘTY - solidny typ na lata. Wyniki wprawdzie nie szokowały, ale inwestorzy przyjęli je dobrze, tak jak wypada w przypadku dużej spółki. Dam im szansę wygrzebać się z "dołka" (są raczej na ath) koniukturalnego.

LSI SOFTWARE - niestety, niewiele się dzieje na spółce. Nauczka by brać większe dyskonto dla walorów notowanych wyłącznie w WIG. Daję im ostatnią szansę przed sprzedażą, kurs po prostu stoi w miejscu a to mnie nie satysfakcjonuje na takim dobrym rynku jaki jest teraz.

ORANGEPL - podniesiona dywidenda wprawdzie nie tak wysoko, jak zakładałem (0,48 zamiast 0,50) ale jednak uznano ją za bazową kwotę w przyszłości, więc pozycja nadal jest niedowartościowana w moich oczach.

PZU - tak jak się spodziewałem, rok był bardzo dobry dla banków i pokazały to raporty. Czekam na rekordową dywidendę, ale prawdopodobnie po prostu będę trzymał spółkę właśnie ze względu na dywidendy. W głowie ciągle siedzi po co im były te akcje Orlenu i co z nimi zrobią.

TEN SQUARE GAMES - odpisy są kontynuowane tak głęboko że już prawie nie ma co odpisywać. Wygląda na to, że osiągnęli dołek, po wielu latach trzymania. Nie jestem zadowolony z tej pozycji, ale ich potencjał do odbicia jest stosunkowo duży, więc jeszcze daję im szansę do 2026.

XBS PROLOG - wystawiłem zlecenie na połowę (50 sztuk) za 120 bo planuję zredukować tę pozycję. Wierzę, że spółka sobie dobrze poradzi, ale ich kapitalizacja jest spora i płynność mi nie odpowiada. W takim wypadku, jeśli uda się sprzedać ten pakiet, to resztę potrzymam, a jak nie, to również będę w miarę zadowolony i nie będzie tragedii.

XTB - tak jak się spodziewałem, spółka radzi sobie bardzo dobrze. Wiele przed nimi do zrobienia, jeśli patrzymy na technologiczny rozwój platformy, ale mają pieniądze, żeby zatrudniać specjalistów i rozwiązać te problemy. Jednocześnie oczekuję dużych wypłat dla akcjonariuszy, co wg mnie dyskontuje obecnie kurs. Nie planuję obecnie sprzedaży, dopóki środowisko regulacyjne jest pozytywne dla cfd.

ATM GRUPA - ciągle czekam na odbicie kontraktacji, spółka się kisi. Może dokupię ich więcej, ale potrzebowałbym na to dywidend lub uwolnienia gotówki z innych pozycji.

Inne spółki które posiadam:


AB - radzi sobie wyjątkowo dobrze, rosnąc powyżej rynku. Perspektywy jak i sama wycena spółki są ciągle dobre dla wejścia.

Autopartner - prawdopodobnie pojawi się w portfelu IKE/IKZE, jeśli kurs się utrzyma do dywidend lub uwolnienia gotówki.

Podsumowanie


Hossa trwa sobie w najlepsze a prognozy PKB Polski nie uwzględniają spowolnienia, więc myślę, że obecnie nie ma się czym martwić i możemy być świadkami jednego z lepszych lat rozwoju polskiej giełdy. Wiele ostatnich miesięcy wygląda dobrze, gdy się próbuje sprzedać fundusze akcyjne i to może zachęcić do wejścia nowych graczy, którzy napędzą hossę. Co najważniejsze, nie byłoby to bez uzasadnienia fundamentalnego, a takie zdarzenie pozwala na kontynuację wzrostów przez dłuższy czas.

Treści przedstawione na blogu są prywatnymi opiniami autora i nie stanowią rekomendacji inwestycyjnych w rozumieniu Rozporządzenia Ministra Finansów z dnia 19 października 2005 roku w sprawie informacji stanowiących rekomendacje dotyczące instrumentów finansowych, ich emitentów lub wystawców (Dz. U. z 2005 roku, Nr 206, poz. 1715). Autor nie ponosi odpowiedzialności za decyzje inwestycyjne podjęte na podstawie niniejszego artykułu, ani za szkody poniesione w wyniku decyzji inwestycyjnych podjętych na podstawie niniejszego artykułu.

Komentarze

Popularne posty z tego bloga